www.mahmutlukoyu.com

500 KİŞİ İŞ SAHİBİ OLACAK…

AK Parti Kırşehir Milletvekili ve Genel Başkan Danışmanı Abdullah ÇALIŞKAN, Türkiye’nin en modern jeotermal serasının kuruluş çalışmalarını yerinde inceleyerek, kendilerine yapmış oldukları daveti kırmayarak Kırşehir’e böyle önemli ve büyük bir yatırım yapan Hamit YİĞİT’e teşekkür etti.

AK Parti Kırşehir Milletvekili ve Genel Başkan Danışmanı Abdullah ÇALIŞKAN konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Yiğit AKÜ, Türkiye genelinde 4000’i aşkın bayisi bulunan ve 55 ülkeye ihracat yapan ülkemizin önemli firmalarından birisidir. Türkiye’nin böylesi sayılı firmalarından birisinin sahiplerinin Kırşehirli olmaları hepimizi gururlandırmaktadır. Bizlerin davetini kırmayarak tarım alanında yatırım kararı alan ve Çiçekdağ Mahmutlu Köyü’nde bulunan jeotermal kuyuların kullanım hakkını alan Yiğit AKÜ grubuna teşekkür ediyoruz” dedi.

ÇALIŞKAN sözlerine şöyle devam etti: “Yapımına başlanan seralar 500 dönüm bir arazi üzerine kurulacak ve jeotermal su ile ısınacaktır. Yılın 365 günü ürün alınabilecek olan bu seralarda domates, patlıcan, biber gibi sebzelerin yanı sıra gül, lale gibi çiçekler yetiştirilerek hem yurt içine hem de yurt dışına satışı yapılacaktır. Şu anda İspanya’dan gelen seraların 100 dönüm üzerine kurulumuna başlanmıştır ve yılbaşında seralardan ilk ürünün alınması planlanmaktadır. Zaman içerisinde 500 dönüm üzerine sera inşaatı tamamlanacaktır ve bu seralar en az 500 kişiyi iş sahibi yapacaktır. Bu yatırımın başta Kırşehir olmak üzere jeotermal kaynaklara sahip diğer illere kurulacak diğer yatırımlara örnek olacağını ümit ediyoruz. Çiçekdağı’na kurulan bu jeotermal sera faaliyete geçtiği zaman Türkiye’nin en modern teknolojiye sahip serası olacaktır. Topraksız tarımın gerçekleştirileceği bu seralardaki otomasyon sayesinde fidelerin su ve gübre ihtiyacı bilgisayar kontrolünde sağlanacaktır” dedi.

 

ÇALIŞKAN sözlerini şu şekilde tamamladı: “Kırşehir olarak sahip olduğumuz termal avantajı hem turizm açısından hem de seracılık açısından en iyi şekilde değerlendirmemiz gerektiğine inanıyoruz. Memleketlerine yatırım yapan Yiğit AKܒnün yiğit ortaklarına hemşerilerim adına teşekkür ediyorum. Kendilerinin Kırşehir’e daha birçok yatırım yapacaklarına ve hemşerilerimize istihdam sağlayacaklarına inanıyorum. Bizler de Kırşehir’in milletvekilleri olarak gücümüzün yettiği oranda her zaman ilimize yatırım yapanların yanındayız. Memleketimize çivi çakanın her zaman başımızın üstünde yeri vardır. Bu yatırımın ilimize hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

 

 

 

 

Kaynak www.abdullahcaliskan.gen.tr